Uvodni razgovor

Na uvodnem razgovoru se pogovorimo o problemu in simptomatiki. V tem razgovoru se odločimo ali bomo delali psihtoerapevtsko na odpravi simptoma ali analitično in torej iskali globlje vzroke zanj. Določimo frekvenco srečanj, priporočljivo je delati vsaj 1 x na teden oziroma več v primeru analize.

Delo z nezavednim

Zaradi dela z nezavednim je zelo pomembna redna frekvenca srečanj. Nezavednim delom psihe približujemo s sanjami, simboli, arhetipi, aktivno imaginacijo, mitologijo, pravljicami ali umetnostjo. Preko analize simbolov se približujemo razvojnim blokadam, kompleksom in potlačenim vsebinam. 

Predvidena dolžina

Ponavadi je to dolgotrajen proces dela na sebi preko pogovora s terapevtom. Predpostavlja večletno (2-7 let) obiskovanje terapije z namenom predelave nezavednih vsebin. Celost je po Jungu povezana s pojmom individuacije, ki je  vseživljenjski proces in se nadaljuje tudi po zaključku terapije.

Jungovska psihoterapija / analiza je znana tudi kot analitična psihologija in je oblika psihoterapije, ki jo je razvil švicarski psihiater in psihoterapevt Carl Gustav Jung.

Cilj psihoterapije je pomagati klientu do boljšega razumevanja samega sebe, odpravljanje blokad je ponavadi povezano s predelovanjem kompleksov v našem osebnem nezavednem. Posledica terapije je boljši pretok življenjske energije v telesu in večja povezanost s samim seboj. Proces je povezan z Jungovo idejo individuacije in s tem, da postanemo “to, kar v resnici smo”. Individuacija se dogaja celo življenje in se ne konča s prenehanjem terapevtskega dela. Pomemben del psihoanalitičnega terapevtskega procesa je tudi odnos, ki se vzpostavi med terapevtom in klientom in ki omogoča, da preko pogovora klient razrešuje trenja in blokade v lastni psihi. Zaupanje je osnova in začetek vsakega terapevtskega dela.

Jungovska psihoterapijo delim na dva dela: psihoterapija in analiza. Delo na sebi se ponavadi začne zaradi ponavljajočega simptoma (nespečnost, depresija, strahovi, težave v odnosih, občutki praznine). Psihoterapevtski del je vezan ponavadi na odpravo simptoma, psihoanalitični pa simptom vidi kot poskus psihe, da bi se globinsko preobrazila in prav ta vpogled ponavadi pomeni začetek dlje trajajoče (psiho)analize. Jungovski pristop je eden izmed dokazanih pristopov psihoterapije, ki globinsko, kakovostno in temeljito vpliva na dolgoročne spremembe osebnosti klienta, prav tako pa konstruktivno vpliva na njegovo življenje. Ponavadi gre za večletni proces. Nezavednim vsebinam psihe približujemo s tehnikami, kot so sanje, simboli, arhetipi, aktivna imaginacija, uporaba mitologije, pravljic, umetnosti. Preko analize teh vsebin se približujemo razvojnim blokadam, kompleksom in potlačenim vsebinam nezavednem. Cilj je združiti zavedne in nezavedne dele psihe in tako vzpostaviti kakovostnejše ravnovesje v psihi. S tem, ko dosežemo celost se podamo na pot individuacije, ki je po Jungu vseživljenjski proces, ki se nadaljuje tudi po zaključku terapije in je za vsakega posameznika drugačna izkušnja.

Psihoterapevtsko/psihoanalitično svetovanje izvajam v slovenskem, italijanskem in angleškem jeziku. Možna je kombinacija dela v živo in online. Poleg uvodnega srečanja priporočam 4 uvodna tedenska srečanja, da ugotovimo ali vam način dela ustreza. Zatem se začne terapija/psihoanaliza, kjer je pomembno redno obiskovanje srečanj, ki jih vnaprej določimo in se le izjemoma spreminjajo.


CENA

UVODNO SREČANJE

Uvodno srečanje (50 minut)                                            60,00 eur

INDIVIDUALNA JUNGOVSKA ANALIZA

Individualna obravnava (50 min)                                   60,00 eur


Imam nekaj prostih mest za delo po znižani ceni, vendar so ta mesta omejena za študente psihoterapije ali za tiste zavzete posameznike, ki si iz različnih razlogov ne morejo privoščiti redne cene. Prosim pišite predhodno na e-mail za več informacij .



TEMELJNI POGOJI PSIHOANALITIČNE / PSIHOTERAPEVTSKE OBRAVNAVE



Pogostost srečevanja
Psihoanalitična/psihoterapevtska obravnava se lahko izvede v obliki svetovanja in serijo srečanj ali pa se dogovorimo za dolgotrajnejše delo na sebi s pomočjo jungovske analize. Dolžina analize je odvisna  od potrebe vsakega posameznika. Delo z analitično psihoterapijo – psihologijo, jungovsko analizo poteka počasi, v začetku procesa zastavimo cilje katerim sledimo in jih po potrebi spreminjamo in prilagajamo. Običajna psihoanalitična/psihoterapevtska ura traja 50 min, po potrebi se lahko dogovorimo tudi za srečanje v trajanju dveh ur (1h30-1h40).

Pogoj za vstop v psihoanalitični/svetovalni proces
Pogoj za vstop v psihoanalitični/svetovalni proces je trdna želja po delu na sebi in predvsem redno udeleževanje srečanj. Termine določimo vnaprej in so nepreklicno veljavni. Priporočena dolžina jungovske psihoterapije je vsaj 2 leti ali več. Potek analize je dolgotrajnejši in bolj intenziven, njeni učinki pa dolgoročno bistveno pripomorejo h koreniti spremembi osebnosti.  

Odpoved udeležbe
Priporočljiva in zahtevana je redna udeležba srečanj. V primeru, da na dogovorjeni termin ne morete priti se pričakuje, da se vsaj 48 ur prej dogovorite za nadomestni termin. V primeru izrednih situacij (smrt, izredni življenjski dogodki) se dovoljuje odpoved. Odpoved je potrebno opraviti vsaj 48 ur pred srečanjem. V primeru, da izostanka ne opravičite, se vam zaračuna celotna ura. V primeru, da se ne odzovete na nadomestni termin ste dolžni poravnati izostalo uro.

Supervizija
Zaradi statusa specializantke (router) se redno izobražujem na strokovnih srečanjih in skupinskih ter individualnih supervizijah, kjer se s supervizorji posvetujem o obravnavi klienta. V ta namen uporabljam podatke, ki vključujejo zgolj starost in spol klienta.

Zaključek psihoterapevtske obravnave
Zaželeno je, da se po dolgotrajnejši obravnavi (2-5 let) opravi zaključek analitične obravnave v obliki nekaj srečanj, kjer se zaključi analitični proces.